Časopis Přežít Březen 2022

Náš kolega Jiří Slabotinský spolupracoval na vyvíjení několika unikátních ochranných pomůcek.

Více si o tom můžete přečíst ve článku časopisu Přežít

Složky Integrovaného záchranného systému opět nacvičovaly zásah při mimořádné události. Tentokrát trénovaly své postupy při plošné dekontaminaci stanic metra a tunelů. Reportáž ze cvičení pro vás na pražském Zličíně natáčel Lukáš Kubát.

Za podpory Ministerstva vnitra proběhlo dne 11. října 2019 v prostorách pražského metra stanice Zličín cvičení zaměřené na testování prototypů dekontaminačních zařízení po teroristickém útoku. 

Při cvičení bylo nasazeno několik prototypů dekontaminačních zařízení v případě teroristického útoku, které vyvinula společnost DEKONTA, a. s. v rámci Programu bezpečnostního výzkumu ČR, spolupracující se SÚJCHBO (Státním ústavem jaderné, chemické a biologické ochrany).

Ve stanici metra Zličín dnes v noci proběhlo za podpory Ministerstva vnitra ČR a ve spolupráci se Správou státních hmotných rezerv cvičení se zaměřením na ověření nasazení několika prototypů dekontaminačních zařízení v případě teroristického útoku. 

Jak v případě teroristického útoku odstranit bojové chemické látky z metra a minimalizovat tak hrozivé následky, si v noci na dnešek vyzkoušely záchranné složky včetně Hasičského záchranného sboru Dopravního podniku hl. m Prahy

V noci dne 11.10.2019 proběhlo cvičení, jak by v případě teroristického útoku, probíhala dekontaminace bojových chemických látek ze stanice metra a minimalizovaly se tak katastrofální následky, které by mohly ohrozit lidské životy.